Anna Muzičuka: Eiropas čempionāts Rīgā tika noorganizēts augstā līmenī

24.04.2017

Rīgā notikušais Eiropas čempionāts šahā tika noorganizēts augstā līmenī, uzskata Ukrainas šahiste Anna Muzičuka, kura turnīrā bija izlikta ar pirmo numuru. Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien par Eiropas čempioni tika kronēta Nana Dzagnidze no Gruzijas. Savukārt Muzičuka turnīru noslēdza 26.pozīcijā.

Turnīru Ukrainas šahiste sāka ar uzvaru, kam sekoja četri neizšķirti, tai skaitā arī pret ar ceturto numuru izlikto Dzagnidzi.

"Ar rezultātu esmu ne īpaši apmierināta. Ļoti grūti bija spēlēt pēc pasaules čempionāta, jo nespēju laicīgi atgriezties savā ritmā. Gribēju nospēlēt labāk. Pretinieces bija ļoti spēcīgas. Sāku labi, bet pēc tam neaizgāja, kā vēlētos," sarunā ar aģentūru LETA teica Muzičuka, kura februārī un marta beigās sasniedza pasaules čempionāta finālu, bet tajā piekāpās ķīnietei Džunji Taņai.

Ukrainas šaha spēlētājai pēdējos mēnešos bijis saspringts grafiks.

"Bija divi pasaules čempionāti decembrī, pēc tam viens februārī, tagad šī gada Eiropas čempionāts. Gribu nedaudz atpūsties," skaidroja Muzičuka.

Eiropas čempionāts šahā norisinājās viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" zāle "Omega".

"Turnīrs bija ļoti labi organizēts, viss bija augstā līmenī. Iepriekšējā Eiropas čempionātā nespēlēju, bet Rīgā ļoti patika viss, gan pilsēta, gan tas, ka viss bija tepat uz vietas. Rīgā biju pirmo reizi, bija patīkami pastaigāties un aplūkot pilsētu, taču no tās redzēju tikai nedaudz. Ēdināšana bija ļoti laba, arī zāle, kurā notika mači, ļoti patika," stāstīja Muzičuka.

Patlaban 27 gadus vecā Anna Muzičuka ir pērnā gada pasaules čempione ātrajā šahā un blicā sievietēm, abus titulus izcīnot trīs dienu laikā. Februārī notikušajā pasaules čempionātā viņa izcīnīja sudraba medaļu.

Savukārt viņas 24 gadus vecā māsa Marija, kura Rīgā notikušajās meistarsacīkstēs palika piektajā vietā, ir 2015.gada absolūtā pasaules čempione šahā dāmām.

Latvijas Šaha federācija Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības ieguva Eiropas Šaha savienības Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.