Galvenais tiesnesis: Eiropas čempionāts Rīgā sarīkots izcilā līmenī

22.04.2017

Eiropas čempionāts šahā sievietēm sarīkots izcilā līmenī, turnīram noslēdzoties, norādīja turnīra galvenais tiesnesis Ašots Vardapetjans. "Viss bija korekti, draudzīgi un profesionāli rīkots. Protams, ne visiem veicās turnīrā, bet esmu pārliecināts, ka Rīgu dalībnieki atstās ar labām atmiņām un iespaidiem," sacīja Vardapetjans, ziņo LETA.

Turnīra galvenais tiesnesis atzīmēja, ka turnīrā bez godalgotām vietām sportistes sasniegušas arī dažādus normatīvus, kas arī vērtējams kā ļoti augsts šo sacensību pienesums šaha pasaulei.

2017.gada Eiropas labākās šahistes titula ieguvēja Nana Dzagnidze no Gruzijas žurnālistiem sacīja, ka viņai personīgi šis turnīrs bija ļoti veiksmīgs, līdz ar to viņa ar visu ir apmierināta.

Rīgā uzrādītais rezultāts ir viņas augstākais sasniegums līdz šim. Arī Dzagnidze ļoti slavēja Rīgā notikušo turnīru, uzsverot, ka tas bijis viens no vislabāk organizētajiem mačiem, kuros viņa spēlējusi.

Turnīra direktors Egons Lavendelis uzsvēra, ka šis bijis ļoti augsta līmeņa turnīrs - tajā piedalījās 20 no 25 Eiropas labākajām šahistēm. Viņš stāstīja, ka pati Dzagnidze jau ilgus gadus bija sieviešu šaha elitē, taču līdz šim viņai nebija izdevies izcīnīt titulu.

No Latvijas sportistēm labākā bija Ilze Bērziņa, kura sacensībās finišēja "aptuveni savā reitinga pozīcijā", teica Lavendelis. Bērziņa noslēgumā ieņēma 69.vietu. Noslēdzošajā partijā sestdien viņa nospēlēja neizšķirti ar Grieķijas pārstāvi Jūliju Maku un summā ieguva 5,5 punktus.

Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš norādīja, ka turnīrā uzrādītie rezultāti kopumā ir tuvu tādiem, kādi arī tika gaidīti. Viņš gan sacīja, ka "Latvijas meitenes varēja mazliet labāk nospēlēt".

Bez Bērziņas nevienai citai Latvijas šahistei neizdevās iekļūt Eiropas čempionāta labāko simtniekā. Renāte Vidruska ar 4,5 punktiem bija 112.vietā, kamēr pa 4,0 punktiem ieguva Elīna Otikova, Linda Krūmiņa, Agnese Līckrastiņa, Margarita Parhomenko, Inguna Erneste, Madara Golsta un Rebeka Atte. Pārējās Latvijas pārstāves nopelnīja mazāk punktu.

Eiropas Šafa federācijas prezidents Zurabs Azmaiparašvili izteica lielu gandarījumu ar savas tautietes uzvaru čempionātā, uzsverot, ka tieši Rīgā viņai izdevies pārvarēt līdz šim piedzīvoto "slikto veiksmi".

Viņš uzsvēra, ka, ierodoties Rīgā, viņam bija īpaši svarīgi saprast, ka visas turnīra dalībnieces jūtas labi. Dalībniecēm Rīgā esot paticis viss. "Nepatika tikai laika apstākļi," smejoties teica Azmaiparašvili, piebilstot, ka pat neatceroties, kad bijis pēdējās tik augstā līmenī uzrīkotās šaha sacīkstēs.

"Nedomāju, ka bez Latvijas valdības atbalsta būtu iespējams sasniegt tādu līmeni. Valdība pievērsa ļoti lielu izmanību šim pasākumam. Esmu ļoti pārliecināts, ka nākamajā gadā jauniešu čempionātā Rīga atkal būs augstā līmenī," teica amatpersona.

ECU ģenerālsekretārs Teodors Corbagolu tāpat priecājās par savas tautietes panākumiem šajās sacīkstēs. Viņš pievienojās atzinīgajiem vērtējumiem par čempionāta organizatoru darbu.

Kā ziņots, Dzagnidze sestdien triumfēja Rīgā notikušajā Eiropas čempionātā sievietēm. Šodien tika aizvadīta noslēdzošā - vienpadsmitā - partija, kurā Dzagnidze nospēlēja neizšķirti ar krievieti Natāliju Pogoņinu.

Lai arī šajā mačā 30 gadus vecā Dzagnidze nebija tālu arī no zaudējuma, viņa izglābās no neveiksmes un tika pie neizšķirta, kas arī viņai ļāva triumfēt Eiropas čempionātā. 11 partiju summā Gruzijas šahiste tika pie 8,5 punktiem, bet par puspunktu no viņas atpalika vien 18 gadus vecā krieviete Aleksandra Gorjačkina.

Gorjačkina sestdien arī nebija tālu no zaudējuma, taču beigās nospēlēja neizšķirti pret vācieti Elizabeti Pēcu.

Trešo vietu ar 8,0 punktiem, taču ar sliktākiem papildrādītājiem par Gorjačkinu izcīnīja cita Krievijas šahiste Alisa Gaļamova.

LŠF Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības ieguva ECU Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.