Rīgā noslēdzas Eiropas čempionāts šahā sievietēm

22.04.2017

Ar noslēdzošo - vienpadsmito – partiju šodien Rīgā tiek noslēgts Eiropas čempionāts šahā sievietēm. Noslēdzošās kārtas dueļi viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" zāle "Omega" šodien sāksies jau pulksten 11, bet pēc tam pulksten 20 paredzēta svinīgā apbalvošanas ceremonija, ziņo LETA.

Savukārt plkst.18 norisināsies preses konference, kurā jau būs zināmi visi rezultāti un oficiāli paziņota uzvarētāja.

Pēc desmit partijām līdere ar 8 punktiem ir Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze, kura soļo pretī uzvarai turnīrā, bet par puspunktu mazāk ir Aleksandrai Gorjačkinai no Krievijas.

Noslēdzošajā - vienpadsmitajā - partijā šodien Dzagnidze spēkosies ar 14.vietā esošo krievieti Natāliju Pogoņinu, kamēr Gorjačkinu sagaida duelis pret sestajā pozīcijā esošo vācieti Elizabeti Pēcu.

Zīmīgi, ka šī turnīra ietvaros tikai 18 gadus vecā Gorjačkina nopelnījusi vīriešu lielmeistares titulu, kamēr vēl 14 šahistes izpildījušas citas starptautisko titulu normas.

Tāpat šobrīd noris cīņa par pirmo četrpadsmitnieku, kas nodrošinās iespēju šahistēm piedalīties Pasaules kausā. Vadošās 14 spēlētājas pašlaik nopelnījušas vismaz 7 punktus, kamēr tuvākajām sekotājām ir ne vairāk par 6,5 punktiem.

Tikmēr no Latvijas šahistēm Latvijas pirmais numurs Ilze Bērziņa ar iegūtiem 5 punktiem ieņem 66.pozīciju. Turnīra noslēgumā latvietei gaidāma cīņa ar Grieķijas pārstāvi Jūliju Maku, kura arī tikusi pie tikpat punktiem, taču reitingā atrodas zemāk par mājinieci, tāpēc tieši Bērziņa jāuzskata par šī pāra favorīti.

Bez Bērziņas pirmajā simtniekā pašlaik atrodas tikai Renāte Vidruska, kura ir 98.vietā, bet kopumā viņa izcīnījusi 4,5 punktus, kamēr pa četriem ir Lindai Krūmiņai, Elīnai Otikovai un Agnese Līckrastiņai.

Eiropas Šaha savienība (ECU) piektdien, kamēr Rīgā norisinās kontinenta meistarsacīkstes sievietēm, ar Eiropas "Fair Play" kustību (EFPM) svinīgi parakstīja memorandu par godīgu spēli.

Turnīra balvu fonds ir 75 000 eiro un sacensībās startē spēcīgākais dalībnieču sastāvs pēdējo 20 gadu laikā.