Madara Golsta gandarīta par iespēju sacensties ar spēcīgām konkurentēm

18.04.2017
Foto - LETA.

Jaunā Latvijas šahiste Madara Golsta ir gandarīta par iespēju Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā sacensties ar spēcīgām konkurentēm, aģentūrai LETA atklāja šaha spēlētāja.

Eiropas čempionāts šahā sievietēm sākās pirms nedēļas, bet noslēgsies šajā sestdienā. Patlaban 14 gadus vecajai Golstai šī ir debija Eiropas meistarsacīkstēs pieaugušo konkurencē.

"Ir ļoti liels prieks spēlēt, jo piedalās daudz spēcīgas konkurentes. Sākumā šķita, ka būs diezgan grūti, nebija iekšējā motivācija, jo likās, ka visām zaudēšu, tāpēc ka reitings ir zems. Kad sāku spēlēt, bija labāk, varēju koncentrēties, turklāt arī apstākļi ir diezgan labi," skaidroja Golsta.

Kā uzskata jaunā šahiste, turnīrs Latvijā ir labi noorganizēts.

"Ir labāk, nekā spēlējot ārzemēs. Piemēram, te internets ir diezgan labs, kas palīdz labāk sagatavoties. Ārzemēs viesnīcās internets mēdz uzkārties, neko nevar atrast. Turklāt šeit var ērti atbraukt," stāstīja Golsta.

Madara un viņas dvīņu masā Ramona pirmajās septiņās kārtās iekrājušas 1,5 punktus, atrodoties turnīra tabulas lejasdaļā.

"Ir bijušas trīs pretinieces no Latvijas, kurām es zaudēju (Ilze Bērziņa, Ingūna Erneste un Renāte Vidruska). Savukārt pārējos četros mačos pret ārzemniecēm trīs reizes esmu nospēlējusi neizšķirti un vienu reizi zaudēju. Spēle ar lietuvieti Mariju Sibajevu bija īpaši smaga cīņa, kura ilga piecas stundas. Bija torņa galotne, un izdevās nospēlēt neizšķirtu," stāstīja Golsta.

Jaunā šahiste, piedaloties turnīrā, pagājušajā nedēļā neapmeklēja skolu, taču vienlaicīga gatavošanās partijai un mācību priekšmetiem esot sarežģīta.

"Ceļoties plkst.7 no rīta, rakstot mājasdarbus, apmeklējot mācību stundas un gatavojoties partijām sakrātos neliels nogurums. Būtu nedaudz grūtāk spēlēt. Ir mācību priekšmeti, kas prasa iegaumēšanu. Gatavojoties mācību stundām un partijai, būtu jāvelta laiks abām lietām. Paliktu maz vietas, ko atcerēties, bet būtu jāatceras abi," secināja šahiste.

Otrdien, kas ir turnīra vienīgā brīvdiena, sacensību rīkotāji dalībniecēm noorganizējuši ekskursiju uz Brīvdabas muzeju. Kā teica Golsta, turnīra brīvdienā nedaudz jāatpūšas, taču šahs pavisam malā nolikts netikšot.

"Jāpaskatās kādi varianti un jāpaanalizē kļūdas, lai nākamās partijas būtu labākas," uzsvēra Golsta.

Eiropas čempionāts šahā sievietēm viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija" norisināsies līdz 22.aprīlim.