Latvijas šahistēm pieticīgi rezultāti Eiropas čempionāta pirmajā dienā

11.04.2017

Latvijas šahistes otrdien uzrādīja pieticīgus rezultātus Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta sievietēm pirmajā dienā. Pie uzvaras otrdien tika Latvijas potenciālā līdere šajā turnīrā lielmeistare Ilze Bērziņa, kura pārspēja vien 14 gadus veco latvieti Madaru Golstu, ziņo aģentūra LETA.

Vēl gana veiksmīgi čempionātu sākusi Elīna Otikova, kura pirmajā dienā parūpējās par nelielu pārsteigumu un nospēlēja neizšķirti ar Gulnaru Mammadovu no Azerbaidžānas, kurai turnīrā piešķirts 50.numurs, kamēr latviete izlikta vien kā 122.

Tikmēr pārējām pašmāju šahistēm otrdien turnīra pirmajā dienā bija jāspēlē pret spēcīgākām pretiniecēm, jo viņas bija reitinga otrajā pusē,tāpēc nācās piedzīvot likumsakarīgas neveiksmes. Līdz ar to pirmajā dienā zaudējumus piedzīvoja arī Agnese Līckrastiņa, kura starptautisko sacensību apritē atgriezusies pēc vairāku gadu pārtraukuma, pieredzējusī lielmeistare Inguna Erneste, Renāte Vidruska, Linda Krūmiņa, Margarita Parhomenko, Elizabete Limanovska, Nellija Maklakova, Valentīna Vainovska, Marija Nikolajeva, Ramona Golsta, Rebeka Atte, Sandra Harlinska, Katrīna Ivanova un Nataļja Mieze.

Kā sarunā ar aģentūru LETA izteicās Eiropas čempionāta direktors Egons Lavendelis, traģēdiju par Latvijas šahistu rezultātiem pirmajā dienā nav jātaisa, jo pretinieces, izņemot Bērziņai, bijušas augstāka kaluma. Līdz ar to turpmākajās dienās var gaidīt labākus rezultātus.

Savukārt turnīra vadošās spēlētājas otrdien Rīgā apliecināja savu favorītu statusu, jo pie uzvarām tika pēc reitinga sešas spēcīgākās šahistes, tostarp ar pirmo numuru izliktā Ukrainas pārstāve Anna Muzičuka, kamēr viņas māsa Marija, kura izlikta ar otro numuru, grūtā cīņā pieveica vācieti Judīti Fuhu.

Tikmēr pirmajā dienā neizšķirti spēlēja Natālija Pogoņina un Olga Girja no Krievijas, kuras izliktas attiecīgi ar septīto un astoto numuru.

Kopumā neviena no 72 favorītēm, kurām turnīrā tikuši augstākie numuri, Eiropas čempionāta pirmajā dienā nepiedzīvoja zaudējumu - 49 uzvaras un 23 neizšķirti.

Eiropas čempionāts šahā sievietēm viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija" norisināsies līdz 22.aprīlim tiks aizvadītas vienpadsmit spēļu kārtas ar vienīgo brīvdienu 18.aprīlī. Visas dienas partijas sāksies plkst.15, bet 22.aprīlī sākums ir plkst.11, savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija paredzēta tās pašas dienas plkst.20.

Turnīra balvu fonds ir 75 000 eiro. Organizatori uzsver, ka turnīram ir spēcīgākais dalībnieču sastāvs pēdējo 20 gadu laikā. No Eiropas reitinga pirmā desmitnieka piedalīsies septiņas sportistes, tajā skaitā kontinenta pirmais numurs Anna Muzičuka no Ukrainas. Savukārt no Eiropas pirmajām 25 šahistēm sacenšas 20 spēlētājas.

No Latvijas pārstāvēm lielmeistere Ilze Bērziņa ar 2323 punktiem starp dalībniecēm ir 60.pozīcijā. Latviju kopā šajā Eiropas čempionātā pārstāv 17 dalībnieces.

LŠF Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības ieguva ECU Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.