Vīriešu čempionāta pusfināls aizvadīts bezkompromisa cīņās

06.04.2017

Septiņu kārtu bezkompromisa cīņās Rīgas Šaha federācijas telpās Maskavas ielā 32/4 aizvadīts Latvijas vīriešu čempionāta pusfināls. Pēdējā kārtā uzvarot galveno favorītu Vsevolodu Dzjubu (2304), par uzvarētāju kļuva jaunais Fjodors Poļakovs (2042). No 30 dalībniekiem finālā iekļuva 10 labākie.

Dzjuba uzvarēja pirmās piecas partijas pēc kārtas, garantējot sev iekļūšanu desmitniekā. Tomēr uzņemto tempu viņš nevarēja noturēt, sestajā kārtā spēlējot neizšķirti ar Iļju Semjonovu (2174), bet pēdējā partijā ar melnajiem piekāpjoties Fjodoram Poļakovam, kurš aizvadītajā U-18 čempionātā ieņēma trešo vietu. Gan Dzjuba, gan Poļakovs ieguva pa 5,5 punktiem. Trešais ar 5 punktiem palika Kristaps Smilga. Finālā šogad spēlēs arī divi U-14 vecuma grupas pārstāvji - Aleksandrs Jazdanovs (2021) un Daniils Horobrijs (1790), kuri uzvarēja izšķirošajās partijās. Vīriešu finālam kvalificējusies arī vienīgā daiļā dzimuma pārstāve šajās sacensībās Elizabete Limanovska (1958). Viņa savam reitingam pievienoja 74 punktus, Horobrijs – 99 (!), bet Poļakovs – 86.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit, bet visu finālistu un balvu saņēmēju saraksts pieejams šeit.

Atgādināsim, ka Latvijas čempionāts sāksies 30.aprīlī (nevis 29.aprīlī, kā bija paredzēts iepriekš), un aizritēs Aktīvās atpūtas centrā "Joker klubs", Katrīnas ielā 12, Rīgā. Pašreizējais dalībnieku sastāvs izskatās spēcīgāks nekā pērn.