Jau 10.aprīlī Rīgā sāksies Eiropas čempionāts šahā sievietēm

31.03.2017
Foto no www.ewcc2017.eu

No 10. līdz 22.aprīlim Rīgā, viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" konferenču zālē "Omega" tiks aizvadīts 18. Eiropas čempionāts klasiskajā šahā sievietēm, kas ir nozīmīgākais turnīrs mūsu valstī kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas.

Atklāšanas ceremonija sāksies 10.aprīlī pulksten 19. No 11. līdz 22.aprīlim tiks aizvadītas vienpadsmit spēļu kārtas ar vienīgo brīvdienu 18.aprīlī. Visas dienas partijas sāksies pulksten 15, bet 22.aprīlī sākums ir pulksten 11, savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija paredzēta pulksten 20.

Latvijas Šaha federācijas un Eiropas Šaha savienības organizētajam turnīram, kura balvu fonds ir 75 000 eiro, pieteicies spēcīgākais dalībnieču sastāvs pēdējo 20 gadu laikā. Kopā reģistrējušās 146 spēlētājas no 32 valstīm. Viss sastāvs apskatāms šeit.

Pie šaha galdiņiem Rīgā sēdīsies septiņas no Eiropas reitinga pirmā desmitnieka, arī kontinenta ranga pirmais un pasaules trešais numurs Anna Muzičuka (Ukraina, 2569). Savukārt no Eiropas 25 labāko topa Latvijas galvaspilsētā ieradīsies 20 spēlētājas!

124 no 145 (!) šahistēm ir starptautiskie tituli. Divpadsmit no tām ir vīriešu lielmeistara tituls (GM), 32 šahistēm ir vīriešu starptautiskā
meistara (IM), bet 30 šahistēm sieviešu lielmeistares (WGM) tituls.

Latviju pārstāvēs 17 dalībnieces. Viss saraksts apskatāms šeit.

No mūsu olimpiskās izlases dalībnieču sarakstā atrodamas lielmeistares Ilze Bērziņa (2323) un Inguna Erneste (2169), kā arī gaidāma kādreizējās Latvijas izlases dalībnieces WIM Agneses Līckrastiņas (2223) atgriešanās šāda līmeņa turnīros.

Čempionāta oficiālā mājaslapa: www.ewcc2017.eu

Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš: "Kuplais dalībnieču skaits un to augstais meistarības līmenis parāda Latvijas šaha un Rīgas augsto prestižu Eiropas šaha sabiedrībā. Šis čempionāts ir gan liels gods, gan milzīga atbildība. Esam pārliecināti, kas tas tiks noorganizēts visaugstākajā līmenī, un mēs varēsim patiesi lepoties ar to."

Turnīra direktors Egons Lavendelis: "Šāda līmeņa sieviešu šaha pasākums Latvijā notiek pirmo reizi. Līdz ar to ir liels prieks, ka ir izdevies noorganizēt ļoti spēcīgu dalībnieču sastāvu – no Eiropas reitinga pirmā divdesmit piecinieka būs 20 spēlētājas. Tā ir laba iespēja gan cilvēkiem Rīgā satikt Eiropas sieviešu šaha zvaigznes, gan Latvijas šahistēm gūt vērtīgu pieredzi no dalības šādā turnīrā."

Latvijas šā brīža sieviešu reitinga pirmais numurs Ilze Bērziņa: "Esmu gandarīta, ka šogad Latvijai ir izdevies kļūt par Eiropas sieviešu čempionāta organizatoru. Tas arī man rada izdevību spēlēt šajās visaugstākā līmeņa sacensībās un pārbaudīt savus spēkus stiprāko Eiropas šahistu vidū. Pēdējo un vienīgo reizi piedalījos Eiropas čempionātā tālajā 2009.gadā. Atšķirībā no lielākās daļas spēcīgākajām spēlētājām šajās sacensībās, esmu nevis profesionāla šahiste, kas ar šaha spēli pelna iztiku, bet esmu augsta līmeņa šaha amatiere, kā rezultātā šahu spēlēju brīvi, vairāk prieka pēc un pirms sacensībām nemēdzu uzstādīt sev kādus konkrētus, ļoti augstus mērķus. Reizēm tieši šī pieeja izrādās tā labākā un varu pat izrādīt konkurenci spēcīgajām profesionālēm. Priecāšos par katru līdzjutēju, kas atbalstīs mani šajās sacensībās."

Neskatoties uz to, ka tiešraidē internetā tiks translēti 50 pirmo galdiņu partijas, uz turnīru ir aicināti visi šaha līdzjutēji, kas sacensības varēs vērot speciālā telpā viesnīcā, kur tiks nodrošināta partiju translācija un ekspertu komentāri.

Eiropas čempionāta sponsori ir Rietumu banka, "Valsts sportam", Izglītības un Zinātnes ministrija, "Live Rīga" un "Baltic Law Offices".

Atgādināsim, ka Latvija Šaha federācija rīkošanas tiesības iegūva Eiropas Šaha savienības (ECU) Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U–8 līdz U–18.

Par tiesībām organizēt šīs gaidāmās sacensības Rīga sacentās ar Popradu (Slovākija). Tā kā Latvijas galvaspilsēta bija favorīts, Popradas pārstāvji piekrita rīkot abus turnīrus attiecīgi gadu vēlāk. Par šādu priekšlikumu nobalsoja visi 52 ECU delegāti.

27. Eiropas Jauniešu čempionāts plānots no 2018.gada 19. līdz 30.augustam Ķīpsalas izstāžu hallē. Tajā varētu piedalīties aptuveni 1300 šahistu no 50 valstīm.