Eiropas čempionāts pulcēs spēcīgāko dalībnieču sastāvu pēdējo 20 gadu laikā

27.03.2017
Viesnīcas "Latvija" lielākā konferenču zālē "Omega 1". Foto no konferencem.lv

Rīgā gaidāmais Eiropas čempionāts šahā sievietēm pulcēs spēcīgāko dalībnieču sastāvu pēdējo 20 gadu laikā, pavēstījuši organizatori. Kopumā turnīram reģistrējušās 145 spēlētājas no 32 valstīm, kas ir pēdējo gadu rekords.

Kā vēsta rīkotāji, turnīram ir spēcīgākais dalībnieču sastāvs pēdējo 20 gadu laikā. No Eiropas reitinga pirmā desmitnieka piedalīsies septiņas sportistes, tajā skaitā kontinenta pirmais numurs Anna Muzičuka no Ukrainas. Savukārt no Eiropas top 25 šahistēm sacentīsies 20 spēlētājas, ziņo aģentūra LETA.

Savukārt 124 no 145 dalībniecēm ir starptautiskie tituli, tajā skaitā 12 ir vīriešu lielmeistara tituls, 32 spēlētājām - vīriešu starptautiskā meistara, bet 30 šahistēm - sieviešu lielmeistares tituls.

Latviju šajā Eiropas čempionātā pārstāvēs 15 dalībnieces, taču starp viņām nebūs finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS), kura pērn septembrī piesaistīja visas pasaules šaha sabiedrības uzmanību, jo Azerbaidžānā notikušajā 42.šaha Olimpiādē vienā no mačiem uzvarēja Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) dāmu reitinga līderi un tā brīža pasaules čempioni Jifaņu Hou no Ķīnas. Pašreizējā pasaules čempione ir cita ķīniete Džunji Taņa.

Tikmēr no gaidāmā Eiropas čempionāta dalībniecēm augstākais FIDE reitings ir Muzičikai, kurai ir 2569 punkti. No Latvijas pārstāvēm lielmeistere Ilze Bērziņa ar 2323 punktiem starp dalībniecēm ir 60.pozīcijā.

Eiropas čempionāts šahā sievietēm notiks no 10. līdz 23.aprīlim, dalībniecēm sacenšoties viesnīcas "Latvija" lielākajā konferenču zālē "Omega 1", kur ir vietas līdz 150 dalībniecēm.

Sacensību reglaments 12 dienās paredz aizvadīt 11 kārtas pēc Šveices sistēmas ar laika kontroli 90 minūtes uz 40 gājieniem + 30 minūtes līdz partijas beigām + 30 sekundes par katru izdarīto gājienu, sākot no pirmā.

Turnīra balvu fonds ir 75 000 eiro, kas tiks sadalīts starp pirmo 25 balvu ieguvējām. Eiropas čempione saņems 12 000 eiro.

Pērn par Eiropas čempioni kļuva Anna Ušeņina no Ukrainas, kura Rīgā gaidāmajam turnīram nav pieteikusies.