Siguldas Valsts ģimnāzijas turnīrs paliek arvien populārāks

19.03.2017
G. Kanberga foto

Siguldas Valsts ģimnāzija 17.martā uzņēma ciemiņus no visām Latvijas pusēm. Lai piedalītos ģimnāzijas 2. atklātajā ātrā šaha čempionātā, kuplā skaitā bija ieradušies gan pašu novada jaunie šahisti, gan skolnieki no Ventspils, Kuldīgas, Dobeles, Vangažiem, Limbažiem, Dundagas, Olaines, Inčukalna, Krimuldas un Rīgas.

Turnīrs ir strauji iekarojis popularitāti. Ja pērn 1. ģimnāzijas čempionātā startēja 35 dalībnieki, tad šogad jau ieradās 67 jaunie prāta spēles cienītāji, informē šaha meistarkandidāts Visvaldis Gercāns.

Pirmo vietu ieguva Marika Kučuhidze no Ventspils (6,5 punkti no 7 iespējamiem), bet otro – Emīls Grīnerts no Dundagas (6 punkti). Pašu sienas un laba spēles prasme ar iegūtiem 6 punktiem palīdzēja SVĢ skolēnam Rūdolfam Aleksandram Strodam izcīnīt 3. vietu.

Labākā Siguldas novada jaunā šahista tituls tika piešķirts Laurenču sākumskolas 6. klases skolniekam Krišjānim Gercānam (4 punkti).

Čempionāta galvenā rīkotāja bija SVĢ šaha skolotāja, meistarkandidāte Sandra Harlinska sadarbībā ar informātikas pasniedzēju Gunāru Kanbergu. Patīkami, ka Siguldas Valsts ģimnāzija kļūst par novada un plašāka reģiona šaha dzīves centru, regulāri uzņemot gan jaunos šahistus, gan arī pēdējos gados kļūstot par mājvietu vienam no lielākajiem šaha turnīriem Baltijas valstīs – Siguldas novada atklātajam čempionātam. Ģimnāzija ir arī viena no novada mācību iestādēm, kur audzēkņi var apgūt šaha spēli pulciņa nodarbībās.

Olaines jauno šahistu trenere Guna Skujiņa turnīra noslēgumā pateicās rīkotājiem par labo turnīra organizāciju un aicināja turpināt šo uzsākto šaha svētku tradīciju.

Turnīra rezultāti ir skatāmi šeit.

G. Kanberga foto
G. Kanberga foto
G. Kanberga foto
G. Kanberga foto
G. Kanberga foto