Zināmas Eiropas sieviešu čempionāta norises detaļas

21.12.2016

2017. gada 10.–23. aprīlī Rīgā norisināsies Eiropas Sieviešu individuālais čempionāts šahā, kas ir nebijis notikums Latvijas šaha vēsturē. Lai arī pats fakts jau kādu laiku vairs nav nekāds jaunums, šobrīd ir kļuvušas zināmas turnīra norises detaļas, par kurām arī šeit informēsim.

Turnīrs norisināsies viesnīcas "Latvija" lielākajā konferenču zālē – Omega 1, kur ir vietas līdz 150 dalībniecēm, kas arī ir plānotais dalībnieku skaits. Dalībniecēm, kam Rīgā ir nepieciešamas naktsmītnes tiek piedāvāts apmesties viesnīcā "Latvija" ar ļoti izdevīgiem noteikumiem.

Sacensību reglaments paredz 11 kārtas pēc Šveices sistēmas 12 dienās ar laika kontroli 90 minūtes uz 40 gājieniem+ 30 minūtes līdz partijas beigām + 30 sekundes par katru izdarīto gājienu, sākot no pirmā.

Turnīra balvu fonds ir 75 000 eiro, kas tiks sadalīts starp 25 balvu ieguvējām. Eiropas čempione saņems 12 000 eiro. Sagaidāms, ka turnīrā piedalīsies daudzas Eiropas vadošās šahistes. Vienlaikus šīm meistarēm var sastādīt konkurenci jebkura Eiropas šahiste, neatkarīgi no titula vai reitinga. Līdz ar to organizatori aicina Latvijas šahistes izmantot unikālo iespēju piedalīties Eiropas čempionātā savās mājās, kur nav ceļošanas izdevumu un mājas sienas palīdz izcīnīt uzvaras. Tieši iespēja pašmāju šahistēm piedalīties šādā pasākumā arī ir viens no turnīra organizēšanas mērķiem. Pieteikumi turnīram ir jāiesniedz Latvijas šaha federācijai līdz februāra beigām.

Visa informācija par gaidāmo čempionātu angļu valodā ir pieejama nesen atvērtajā mājas lapā www.ewcc2017.eu.

Gadu vēlāk Eiropas sieviešu čempionātam Rīgā sekos arī Eiropas jauniešu čempionāts vecuma grupās U-8 – U-18, kas norisināsies Starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala" 2018.gada 19.–30. augustā.

Egons Lavendelis