Jau 5.novembrī Jēkabpilī sāksies Jāņa Mileikas 6. Starptautiskās Šaha dienas

25.10.2016

Jau nākamās nedēļas nogalē, 5. un 6.novembrī, Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā 3 (Tautas namā), notiks Jāņa Mileikas 6. Starptautiskās Šaha dienas. Notiks divi ātrā šaha un viens blica turnīrs, arī dalībnieku sastāvs solās būt visai spēcīgs.

Kā informē organizatori, sestdien no pulksten 13.30 līdz 18 paredzēti A un B (ar ELO līdz 2000) rapida turnīri; no pulksten 19 līdz 20.30 galda tenisa turnīrs un šaha lekcija. Svētdien, pulksten 10 piemiņas brīdis Jāņa Mileikas atdusas vietā, bet pulksten 10.30 – 14 ātrspēles turnīrs C.  

Par vienu no turnīra organizētājiem, treneri Gunāru Pušmucānu, kā arī pašu Jāni Mileiku, oktobra izdevumā raksta Jēkabpils novada laikraksts "Brīvā Daugava".

Rakstā "Dzīve, kas atdota šahistu jaunajai paaudzei" minēts, ka šogad 1. septembrī apritēja 60 gadi kopš Jēkabpilī tika izveidota Bērnu un jauniešu sporta skola (BJSS). Savukārt jau 50 gadus pastāv 1966. gadā pēc studijām Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā uz Jēkabpili
atnākušā jaunā trenera Jāņa Mileikas izveidotā skolas šaha nodaļa. Tajā gandrīz 30 gadus par treneri strādā viņa darba turpinātājs Gunārs Pušmucāns.

Jānis Mileika (1936–2010), kuram šogad 8.novembrī apritētu 80 gadi, bija tas, kurš gandrīz pirms 30 gadiem uzaicināja par šaha treneri strādāt arī Gunāru Pušmucānu, kurš beidzis Jēkabpils 3. vidusskolu un toreizējo Fizkultūras institūtu. Viņš par BJSS šaha treneri kļuva laikā, kad tā tika iekļauta sporta apvienībā "Vārpa", kuras priekšsēdētājs bija Jānis Knodze un viņa vietnieks Jānis Ūbelis.

Tagad gan BJSS ir pārdēvēta par Jēkabpils Sporta skolu. Tās darbības mērķis ir nodrošināt profesionālās ievirzes sporta izglītību, lai izaugtu fiziski, garīgi un emocionāli attīstīta personība, kas motivēta aktīvam dzīvesveidam. Šo mērķu realizācija reāli ir saskatāma šaha trenera Jāņa Mileikas audzēkņos, kā arī viņa kolēģa Gunāra Pušmucāna darbā ar pilsētas skolu jauniešiem.

Jānis Mileika aizgāja mūžībā 2010. gada 29. oktobrī, bet jau 2011.gada 23. no vembrī Gunārs Pušmucāns kopā ar bijušajiem audzēkņiem noorganizēja viņam veltītu piemiņas šaha turnīru. Šogad 5.–6. novembrī Jēkabpils Tautas namā notiks trenera Jāņa Mileikas piemiņai veltītās 6.
Starptautiskās šaha dienas, kuras rīko viņa bijušie audzēkņi Vitālijs Orlovs un Jurijs Agafonovs, bet praktiskos organizatoriskos darbus, kā iepriekš, veiks treneris Gunārs Pušmucāns.

Nolikumi trijās valodās un pašlaik pietekušies dalībnieki apskatāmi šeit.