Jau 8.oktobrī notiks Vladimirs Bagirova piemiņas turnīrs

30.09.2016
Foto no chesspro.ru

Jau sestdien, 8.oktobrī, notiks pazīstamā lielmeistara un trenera Vladimira Bagirova piemiņas turnīrs. Vēl tajā dienā paredzētas Rīgas sporta veterānu kluba sacensības, bet 22.oktobrī notiks Latvijas stundentu čempionāts. Organizatori aicina pieteikties šiem turnīriem.

Rīgas Šaha federācijas organizētais Vladimira Bagirova piemiņas turnīrs sāksies pulksten 13.45 Rīgas 89.vidusskolā Mežciemā. Paredzētas astoņas ātrā šaha kārtas ar apdomas laiku 8 minūtes plus 4 sekundes uz partiju. Dalības maksa ir 5 eiro no cilvēka. Šīs iemaksas arī veidos balvu fondu. Pieteikumi jāsūta uz e-pastu alberts.cimins@inbox.lv ne vēlāk kā līdz 7.oktobrim.

Kā teikts Wikipedia.org, Vladimirs Bagirovs (1936 - 2000) dzimis Baku armēņa un ukrainietes ģimenē. Piedalījies desmit PSRS čempionātos; labākais rezultāts bija 4.vieta. Septiņdesmitajos gados viņš atbrauca dzīvot uz Latviju, bijis Mihaila Tāla, Alekseja Širova un Aleksandra Šabalova treneris. Pārstāvējis Latviju vairākās olimpiādēs un citos oficiālos turnīros. 1998.gadā kļuva par pasaules senioru čempionu.