Aizvadīta Kuldīgas 57. un Reiznieces-Ozolas 16.kausa izcīņa

13.09.2021
Foto: Gunārs Gertners

Piektdien un sestdien aizvadīta Kuldīgas novada Sporta skolas 57.ceļojošā komandu kausa izcīņa šahā un Lielmeistares Danas Reiznieces-Ozolas 16.kausa izcīņa, kas pulcēja 67 jaunos šahistus no visas Latvijas.

Kuldīgas novada Sporta skolas klubā "Poligons" divās dienās tika aizvadītas Šveices sistēmas septiņas rapida kārtas ar apdomas laiku 25 minūtes partijai plus 15 sekundes par gājienu ar FIDE reitinga aprēķinu.

Par kopējā turnīra uzvarētāju kļuva FIDE meistars no Rīgas Maksims Golubovskis (2209), kurš ieguva 6,5 punktus. Viņš sāka ar sešām uzvarām pēc kārtas un tikai pēdējo partiju ar Artjomu Tolmačevu (1902) noslēdza neizšķirti. Otrais ar 6 punktiem palika liepājnieks Markuss Apenītis (1435), savukārt labāko trijnieku ar 5,5 punktiem noslēdza jau pieminētais Tolmačevs. Pa 5,5 punktiem vēl ieguva Arsēnijs Savičevs (1843), Kristaps Reinis Strods (1678) un Marks Mucenieks (1636). No meitenēm labākā ar 5 punktiem bija Sofja Vasiļjeva (1623) no Daugavpils.

Komandu vērtējumā pirmās četras vietas ieņēma Rīgas Šaha skolas vienības. Ar 16 punktiem uzvarēja "Rīgas ŠS Rokāde", kurā spēlēja Strods, Mucenieks un Emīls Jānis Mieriņš (1938).

Individuālais vērtējums apskatāms šeit, bet komandu ieskaite – šeit.

Par turnīru savā feisbuka kontā daudz plašāk dalās pati Dana Reizniece-Ozola:

D.Reiznieces-Ozolas kausi jau 16.reizi ieguvuši savus īpašniekus, savukārt Kuldīgas novada Sporta Skolas ceļojošais kauss savu 57.gadu pavadīs, rotājot Rīgas Šaha skolas panākumu plauktus.

Šī gada jauninājums – bez kausiem, piemiņas veltēm un taustāmajām balvām visiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties lielmeistara Zigurda Lankas lekcijā. Ar uzvarētājiem maestro strādās arī atsevišķi.

Apsveicu šīgada uzvarētājus!

Sofja Vasiļjeva – Daugavpils
Marija Kuzņevova – Rīga
Ramona Golsta – Rīga/Kuldīga

Maksim Golubovskis – Rīga
Markuss Apenītis – Liepāja
Artjoms Tolmačevs – Rīga

Marijai un Ramonai pelnīts panākums. Sofja ir mans šīgada atklājums – viņa turnīrā apsteigusi vairākas par sevi vecākas un pieredzējušākas šahistes. Un ievērojiet viņas nopietnās acis! Dzirdēsim par šo meiteni vēl daudz. Viņas treneris – Edvīns Dzirkalis.

Maksims – šīgada turnīra paraugšahists. Priecājos un lepojos! Viņš demonstrēja īstu čempiona cienīgu gājienu: savu balvu sadalīja jaunajiem sportistiem Sofjai Vasiļjevam un Andrusevičam Jegoram no Daugavpils. Viņa motivācija – dot iespēju papildu treniņiem jaunajiem šahistiem. Prasme iedvesmot un atbalstīt sekotājus – īstu līderu pazīme. Paldies, Maksim! Maksima treneris – Artūrs Bernotas.

Markuss Apenītis savukārt, ir turnīra "gazele": 66 reitinga punkti pielikti! Priecājos arī, ka viens no kausiem paliek Kurzemē.

Artjomam Tolmačevam ir lielisks treneris Sergejs Klimakovs, viņš elpos lielajiem pakausī.

2006.gadā dzimušo un jaunāku šahistu grupā Laurus plūca jaunā Eiropas Savienības čempione Naomi Maklakova un Emīls Tabors.
Naomi izaugsme ir acīmredzama, svarīgi, lai viņa turpina strādāt un novērtē kā priekšrocību to, ka viņas vecumā ir vairākas spēcīgas, perspektīvas šahistes. Ir, ar ko pacīnīties un kopā augt!

Skaistāko partiju nospēlēja Kirills Bogdanovičs, M.Tāla cienīgā manierē izmantojot pretinieka novājinājumu un "noslaukot" balto karali Sicīliešu aizsardzībā.

Paldies Viktoram Šteinbergam un Gunāram Gertneram, Kuldīgas novada Sporta skolai, Agrim Kimboram un Kuldīgas novada pašvaldībai, Ingai Bērziņai par atbalstu! Ar Jums kopā atkal jau izdevies kaldināt jauno šahistu nākotnes panākumus un arī piesiet viņu sirdis Kuldīgai.