Latvijas izlasei labi panākumi pie pirmajiem trīs galdiņiem

12.09.2016
Rogule, Laura © Maria Emelianova

Šaha olimpiādes 9. kārtā patīkami priecēja abu komandu Latvijas izlases pirmo trīs galdiņu pastāvīgais pārsvars. Vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīt izdevās Širovam, līdz ar to komandu izglāba no zaudējuma, savukārt Latvijas sieviešu komandas pārstāves realizēja savu pārsvaru un sagrāva Moldovas komandu.

Vīriešu turnīrā ASV komanda saglabā līdera pozīcijas uzveicot ar 3 : 1 Norvēģijas komandu, kuras sastāvā startē Pasaules čempions Magnus Karlsens. Tik pat komandas punkti, bet sliktāki papildus rādītāji ir Ukrainas pārstāvjiem, kuri ar minimālu pārsvaru pieveicas savus konkurentus no Indijas. Krievijas izlases pārstāvji pieveicot Azerbaidžānas 1 komandu ar 15 komandas punktiem ierindojas vienpersoniski 3. vietā. Šīs 3 komandas ir reālākās pretendentes uz medaļām, ja nenotiks sensācija, kur priekšpēdējā kārtā līderu komandas tiekas ar tuvākajiem sekotājiem Gruziju, Čehiju un Indiju, kurām ir 14 komandas punkti. Latvijas izlasei ir 13 komandas punkti, un pēc papildus rādītājiem ierindojas 11. vietā, kurai pie īpaši veiksmīgas sagadīšanās ir tikai teorētiska varbūtība aizsniegties pie medaļām. Savukārt no Baltijas izlases dalībniekiem, Lietuva ar 12 komandas punktiem atrodas 32. vietā, un Igaunijas pārstāvji ar 11 komandas punktiem ieņem 48. vietu, kuras zaudējušas cerības uz medaļām, bet teorētiski var vēl apsteigt Latvijas izlasi.

Sieviešu konkurencē ar 16 komandas punktiem pirmo vietu ieņem Ķīnas izlase ar Pasaules čempioni Hou Yifan, kuru apspēlēja Dana, otro vietu ar 15 komandas punktiem vienpersoniski ieņem Polijas izlases pārstāves. Priekšpēdējā kārtā abas līderes tiekas savā starpā. Ar 14 komandas punktiem, uz papēžiem min  Ukraina, Krievija, Indija, ASV. Latvijas izlase ar 12 komandas punktiem ierindojas 14. vietā, Lietuvietēm un Igaunietēm tik pat komandas punkti, bet sliktāki papildus rādītāji.

Latvija – Slovēnija 2:2

 Latvijas izlases pirmie trīs galdiņi spēles gaitā ieguva patīkamāku pozīciju, kur tikai Širovam izdevās pierādīt divu zirdziņu pārsvaru pret diviem laidņiem slēgtā pozīcijā. Igors nespēja realizēt zirdziņa pārsvaru pret diviem bandiniekiem. Artūrs neatrada ar lieku bandinieku uzvaras iespējas, savukārt Ņikita cīņā cieta zaudējumu.

Moldova - Latvija ½:3½

Arī šajā spēlē Latvijas pirmie trīs galdiņi bija pārāki, kur Dana samērā viegli realizēja materiālo pārsvaru - divas vieglās figūras pret torni, Laurai patīkamākā pozīcijā pretiniece novājināja karali, kur pēc korektā laidņa upura pretiniecei nebija iespējas glābt partiju, Ingūnai pārņemot iniciatīvu samērā viegla uzvara, Elīna izglābās galotnē no zaudējuma. Līdz ar to svinot graujošāko Latvijas sieviešu izlases uzvaru šajā olimpiādē.

9. kārtas partijas:

Turnīru tabula: