Vienīgo uzvaru Latvijai izcīna D.Reizniece – Ozola

11.09.2016
Dana Reiznice-Ozola © David Llada

Ciešot zaudējumu pie 4. galdiņa, Olimpiādes 8. kārtā, vīriešu komanda piekāpās spēcīgajai Azerbaidžānas 1 komandai. Savukārt, sieviešu komanda nospēlēja neizšķirti ar Meksikas komandu, pirmo zaudējumu cieta I.Bērziņa. Vienīgo uzvaru, no abu Latvijas komandu pārstāvjiem, izcīnīja Dana Reizniece – Ozola.

Vīriešu konkurencē līdera lomu saglabā ASV izlase, nospēlējot neizšķirti ar Krievijas komandu, šajā duelī pirmo zaudējumu cieta Krievijas izlases pārstāvis Jan Nepomniachtchi, kurš līdz tam bija savācis 7 punktus 7 spēlēs. Līdz ar to, pēc 8. kārtas ar 14 komandas punktiem, pirmais trijnieks ir sekojošs : ASV, Indija, Ukraina. Latvijas izlase pēc zaudējuma ir noslīdējusi par vienu pozīciju zemāk un ar 12 komandas punktiem atrodas 8. vietā. Sieviešu turnīrā uz pirmo vietu, ar iegūtajiem 14 komandas punktiem, izvirzījās Ķīnas komanda, kas pārspēja Azerbaidžānas 1 komandu. Tik pat komandas punktu ir arī ASV izlases pārstāvēm. Latvijas izlase, ar 10 komandas punktiem, ierindojas 24. vietā.

Azerbaidžāna 1  -  Latvija 2 ½ : 1 ½

Šķietamais pārsvars pie pirmā galdiņa un līdzīgās pozīcijas uz parējiem deva cerības uz komandas panākumu. Spēles gaitā, pretinieki izmantoja savas iespējas, bet mūsu komandai tas neizdevās.

Aleksejs Širovs ar melnajiem, ļoti savdabīgā partijā, nospēlē neizšķirti pret Mamedyarov Shakhriyar. Šajā partijā, neizprotams bija Mamedyarova gājiens ar karali jau partijas sākumā, runājot pretī visiem šaha loģikas principiem. Balto karalis atrodas centrā pie neatīstītām figūrām, taču šajā pozīcijā Aleksejs neatrod uzvaras plānu, veic figūru nomaiņas iegūstot forsēti  lieku bandinieku, taču pie dažādu krāsu laidņiem tas nedod cerības uz uzvaru.

Igors Kovaļenko ar baltajiem panāk divu laidņu priekšrocības, bet attiecīgajā pozīcijā to nevar novērtēt par labāku, neredzot uzvaras plānu, pretinieki vienojas par neizšķirtu.

Artūrs Neikšāns ar melnajiem turpina priecēt līdzjutējus ar savu stabilo spēles sniegumu. Tiek izspēlēta sicīliešiem raksturīgi aktīva spēle, kurā Artūrs ļoti veiksmīgi noorentējas, pārejot uz neizšķirtu galotni. Galotnē bez bandinieka, Artūrs nedod iespējas pretiniekam cīnīties par uzvaru.

Ņikita Meškovs ar baltajiem panāk patīkamu pozīciju, taču pretinieks, nepieļaujot nevienu būtisku kļūdu, spēja uzveikt Ņikitu.

Latvija - Meksika 2 : 2

Spēles galaiznākums izšķīrās pie diviem pēdējiem galdiņiem, kur nevienai no spēlētājām tā arī neizdevās iegūt izšķirošu pārsvaru, rezultātā - neizšķirts.

Dana Reizniece – Ozola ar baltajām krāsām panāca patīkamāku pozīciju, melnie neprata nostāvēt uz vietas, pēc kā pretiniecei nācās neglābjamā pozīcijā padoties.

Ilze Bērziņa ar melnajām krāsām, šoreiz zaudēja. Tas ir pirmais zaudējums pie Ilzes interesantā un aktīvā spēles stila. Ilze olimpiādē rāda patīkamu sniegumu un ir galvenā komandas punktu vācēja, cerēsim, ka šis neveiksmīgais zaudējums nesalauzīs Ilzes cīņas sparu.

Ingūna Ernesta ar baltajiem nospēlē neizšķirti. Ingūna veiksmīgi novadīja spēli, taču nevarēja atrast uzvaras pavedienu.

Elīnai Otikova nespēja ar melnajām krāsām realizēt iegūto pārsvaru, nospēlēja neizšķirti.

Pēc astoņām kārtām, sacensības ir iegājušas finiša taisnē. Latvijas vīriešu komanda ar 12 punktiem dala 7-17 vietu, Lietuvas izlasei ir 10 punkti, bet Igaunijas izlasei - 9 punkti. Latvijas sieviešu komanda ar 10 punktiem dala 22-42 vietu, tikpat punktu ir arī Igaunijas izlasei un Lietuvas izlasei. GM I.Kovaļenko veikums ir 2823 līmenī (3. vieta pie otrā galdiņa) un WGM I.Bērziņas veikums ir 2408 līmenī (8. vieta pie trešā galdiņa).

Nākamajā kārtā Latvijas vīriešu izlase tiekas ar Slovēnijas komandu. Sieviešu izlase tiksies ar Moldovas komandu, kas sestajā kārtā ir pārspējusi Lietuvu.

8. kārtas partijas:

Turnīru tabula: