Pagaidām četrpadsmitie

07.09.2016
Shirov Alexei © Maria Emelianova

Jau spēles sākumā Latvijas komandām 5. spēļu kārta izvērtās ļoti intriģējoša, kuras rezultātā fortūna uzsmaidīja Latvijai. Uzvarot titulētākos pretiniekus, abas Latvijas izlases pašlaik atrodas 14. vietā pēc spēles papildus rādītājiem. Teicams Latvijas sniegums, kur izlases dalībnieki apmierināti var izmantot savu brīvdienu, un patīkamā noskaņojumā gatavoties svarīgajai finiša taisnei.

Latvija – Ungārija 2 ½ : 1 ½

Aleksejs Širovs ar baltajām krāsām uzveica Ričardu Rappoportu. Šie ir pasaules vadošie spēlētāji ar līdzīgu spēles stilu, abi spēlētāji mīl spēlēt taktisku spēli pasaules augstākajā līmenī. Izspēlējot spāņu atklātnes sākumu, abi spēlētāji spēli ievadīja sarežģījumos, kur Aleksejs upurē Ričardam bandinieku lai ātrāk uzbruktu pretinieka karaļa spārnā, Ričards pārskaitās un nekorekti noupurē savu kavalēriju 17. ... Zg6 cerībā iegūt perspektīvu pozīciju un atgūt figūru, taču pēc vienīgā spēcīgā gājiena 19 Df1 Ričarda plāns bija izgāzies.

Igors Kovalenko ar melnajām figūrām skaisti apspēlēja Ferencu Berkesu un pirmais beidza spēli ,radot komandas biedriem patīkamu sajūtu. Šī partija ir labs paraugs kā aktivizēt figūras un izmantot pretinieka kļūdas, kuras rezultātā saistība uz f2 lauciņa izšķīra spēles likteni. Skaista un teicama spēle Igoram.

Artūrs Neikšāns ar baltajiem pret titulēto  Zoltan Almasi.Artūrs teicami nospēlējot atklātni pamanīja pretinieku kļūdu, kur vienkāršā kombinācijā ieguva lieku bandinieku. Turpmākajā spēles daļā Artūrs saglabāja materiālo pārsvaru, redzot ka komandas smagsvari ir uzvarējuši, bet Vladimiram zaudējums, spēli turpināja stabili, lai komanda uzvarētu. Pieredzējušajam pretiniekam nebija iespējas lauzt spēli un Artūrs izvirza komandas uzvaru. Paldies Artūram par komandas spēli !

Vladimirs Svešņikovs nespēja noorentēties ar melnajām krāsām pret Csaba Balogu. Vladimirs izspēlēja sicīlieša aizsardzību, atļāva pretiniekam sagatavoties uzbrukumam karaļa spārnā, kuršs vairs nebija glābjams.

Latvija – Francija 3 : 1

Dana Reizniece  - Ozola ar melnajām krāsām pret Sophie Millietu. Izspēlējot  savu iemīļoto atklātni viduspēlē nouperēja kvalitāti pret zirdziņu un bandinieku ( līdzvērtīgs materiāls ), lai iegūtu aktīvāku spēli. Spēle bija interesanta ar abpusējām iespējām, taču spēlētājām neizdevās iegūt būtisku pārsvaru, kuras rezultātā neizšķirts.

Laura Rogule ar baltajiem pret Silvia Collas. Viduspēlē abas pretinieces izgāja uz spēles asumiem, kuras rezultātā Laurai izveidojās nepatīkama pozīcija, tomēr veiksme bija mūsu pusē, pretiniece kļūdījās un vajadzēja samierināties ar mūžīgo šahu. Neizšķirts.

Ilze Bērziņa ar melnajiem pārspēja Mathildi Congiu. Spēle tika aizvadīta agresīvā stilā no abām pretiniecēm, kur grūti bija orientēties kam labāk, taču pēc rupjas pretinieces kļūdas 44. Te3 Ilze ar taktisko triecienu 44. ... Td4 svinēja uzvaru.

Ingūna Erneste ar baltajiem pret Andrea Cristiana Navrotescu. Nospēlējot sicīliešu atklātni, kurā melnie upurē bandinieku par iniciatīvu, saglabāja materiālo pārsvaru un teicami novadīja spēli līdz uzvarai.

Trešdien, 7. septembrī visām komandām brīvdiena.

5. kārtas partijas:

Turnīru tabula: