Patīkams pārsteigums olimpiādes trešajā kārtā

05.09.2016
Otikova, Elina © Maria Emelianova

Svētdienas dienā, abas mūsu komandas svinēja uzvaru ar rezultātu 2,5:1,5. Latvijas dāmu panākums ir uzskatāms par diezgan lielu pārsteigumu.

Trešā kārta vīriešu izlasei - Latvija 2,5 : 1,5 Zviedrija

Pirmajās divās kārtās Zviedrijas šahisti bija tikušies ar visai eksotisku zemju pārstāvjiem - Nepālu un Ziloņkaula Krastu.
Līdzvērtīgā cīņa, pie pirmā galdiņa, tā arī noslēdzās neizšķirti. Pie otrā galdiņa, I.Kovaļenko galdiņa vidū noķēra torni, iegūstot lieku kvalitāti, ko arī realizēja uzvarā.  Pretinieku centieni pie 3. un 4. galdiņiem, lai izlīdzinātu rezultātu, izrādījās veltīgi.

Trešā kārta sieviešu izlasei - Irāna 1,5 : 2,5 Latvija

Pret spēcīgajām pretiniecēm, pie pirmajiem diviem galdiņiem norisinājās bezkompromisa cīņa ar abpusējām iespējām.  Šī taktika attaisnojās, L.Rogulei izdevās pārņemt iniciatīvu, pretiniece neizturēja spriedzi un rupji kļūdījās. Pie 3. galdiņa, I.Bērziņa, bez lielām grūtībām, izmantoja balto bandinieku struktūras vājumus un izcīnīja uzvaru. Pie 4. galdiņa, E.Otikova noturēja neizšķirtu un panāca komandas uzvaru.

Vēl, trešajā kārtā, Ķīnas sieviešu komanda, ar Pasaules čempioni Hou Yifan priekšgalā, nespēja salauzt Vjetnamas pretestību un nospēlēja neizšķirti.

Nākamajā kārtā, mūsu sieviešu komandai pretim stāsies tieši Ķīnas komanda, kas ir viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru turnīrā. Vīriešu komanda cīnīsies pret Baltkrieviju.

3. kārtas partijas:

Turnīra tabula: