Sākusies 42. pasaules šaha olimpiāde

02.09.2016

Ceturdien, 1.septembrī, pulksten 18.30 Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notika 42.pasaules šaha olimpiādes atklāšanas ceremonija. Šaha līdzjutējiem būs iespēja izbaudīt grandiozo pasākumu līdz 14. septembrim.

Turnīra  vīriešu un sieviešu olimpiskajām komandām 1. kārta paredzēta šodien 2. septembrī plkst. 14:00 pēc Latvijas laika. Turnīra partijas tiks translētas tiešraidē, vīriešu olimpiādes dalībnieku partijas varat redzēt šeit, sieviešu olimpiādes dalībnieču partijas apskatāmas šiet.

 Pēc nospēlētajām 5. spēles kārtām, sacensību dalībniekiem paredzēta viena brīvdiena kura būs 7. septembrī. Šī būs atpūtas diena, kurā komandas varēs sagatavoties, izstrādāt savu komandas spēles taktiku, atklāt komandas vājos un stipros punktus svarīgākajām atlikušajām 6. spēles kārtām. Turnīra pēdējā kārta notiks 13. septembrī plkst. 10:00 pēc Latvijas laika, visas pārējās kārtas paredzētas katru dienu ( izņemot atpūtas dienu ) plkst.14:00 pēc Latvijas laika. Turnīra noslēgums paredzēts 13. septembrī plkst. 18:30 pēc Latvijas laika.

Laika kontrole vīriešu un sieviešu komandām uz partiju ir 90 min. pirmajiem 40 gājieniem + 30 min līdz partijas beigām + 30 sek. sākot ar pirmo gājienu.  

Vienā komandā spēlē 4 spēlētāji, kuriem svarīgi kopā gūt pārsvaru vai vismaz neizšķirtu ( 2:2),  jo tad komanda tiek pie ieskaites punktiem, kuri ir noteicošie augstāku vietu iegūšanai. Komandas spēlētājam jāseko līdzi sava komandas biedra spēlei, lai saprastu kā attiecīgajā brīdī spēlēt, vai ir vērts riskēt un cīnīties par uzvaru, vai varu pieņemt neizšķirtu, vai mocīt neizšķirtu partiju uz uzvaru, tā ir liela atbildības sajūta pret komandu, savu valsti, saviem līdzjutējiem, nav ieteicams spēlēt individuāli un domāt par savu reitingu. Komandas kapteinis skatās komandas noskaņojumu, jūt kuram spēlētājam vairāk nepieciešama atpūta un kuriem spēlētājiem labāk veiksies pret attiecīgās valsts spēlētāju neskatoties uz spēlētāju reitingiem, izveido attiecīgo stratēģiju. Tā ir komandas spēle starp pasaules valstīm !

Latvijas šaha savienība katru dienu atspoguļos pasaules šaha olimpiādes notikumus, īpaši pievēršot uzmanību savas Valsts izlases dalībniekiem, kādi ir potenciālie pretinieki, interesantākie un kritiskākie brīži pie galdiņiem, tai skaitā ņemot vērā laika un komandas kopējo stāvokli uz galdiņiem, prognozēs turnīra gaitu, sniegs ieskatu par pasaules šaha olimpiādes vēsturi, kādi panākumi mums bija iepriekšējās olimpiādēs.

Šodien pirmā spēle : vīriešiem pret Pakistānu, kur mūsu Valsts izlases spēlētāji ir favorīti, cik noprotams Pakistāna centīsies kādu mazo punktu vai puspunktu atņemt mūsu izlasei pie pēdējā 4 galdiņa izliekot titulētāku spēlētāju( bet tas mūs neuztrauc, jo svarīgākais ir komandas uzvara ). Pagājušajā olimpiādes pirmajā kārtā Toms Kantāns ( 2496 ELO uz to brīdi ) zaudēja Nikaragvas spēlētājam Mariano Madrigal ( 2156 ELO uz to brīdi ), bet tas netraucēja komandai uzvarēt, kas ir daudz svarīgāk, kā arī 4 gadus atpakaļ olimpiādē Stambulā 2012 Ilmārs Starostīts pirmajā kārtā zaudēja stipri vājākam Ugandas spēlētājam, kuru Latvijas komanda arī uzvarēja. Mūsu komanda ir pieredzējusi, un šodien visi ticam par pilnīgu komandas uzvaru.

Sievietēm pret Dienvidkoreju, mūsu izlases dalībnieces ir krietni pārākas, arī šeit nevajadzētu būt kādiem pārsteigumiem. Esam pārliecināti, ka šī ir mūsu diena !!! Turam īkšķus par Latvijas Izlasi !