Rapids ar Širovu pulcē solīdu sastāvu. Labākais šoreiz Kovaļenko

11.01.2020

Ceturtdien Rīgas Šaha federācijas telpās aizvadīts jauns ātrā šaha turnīrs – Rapids ar Širovu (Rapid with Alexei Shirov& Maskachka). Viena vakara sacensības ar balvu fondu 640 eiro pulcēja 39 dalībniekus no četrām valstīm, arī trīs lielmeistarus un vienu lielmeistari.

Dalībnieki aizvadīja deviņas kārtas ar apdomas laiku 8 minūtes partijai plus 4 sekundes par gājienu. Pirmo vienu pārliecinoši ieguva galvenais reitingfavorīts, Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko (2679) – 8,5 punkti. FIDE meistars Vitālijs Ļevčenkovs (2230) nedaudz negaidīti ieņēma otro vietu, bet pasākuma "vaininieks", Spānijas lielmeistars Aleksejs Širovs (2668) ierindojās trešajā vietā. Abiem pa 7 punktiem.

Kovaļenko zaudēja punktus tikai neizšķirtā pret Aleksandru Jazdanovu (2105), turnīra gaitā pieveikdams gan Ļevčenkovu, gan Širovu. Savukārt otrās un trešās vietas savstarpējā duelī labāks bija Ļevčenkovs.

IM Vladimirs Svešņikovs (2461) ar 6,5 punktiem palika tūdaļ aiz goda pjedestāla, bet pirmo sešinieku ar 6 punktiem noslēdza jaunie Maksims Golubovskis (2182) un Georgijs Germanovs (1957). No dāmām labākā bija WGM Ilze Bērziņa (2145).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com, savukārt balvu saņēmēji pieejami šeit.