Filmas pirmizrādē Aleksejs Širovs sniegs simultānspēles seansu

24.03.2016

Ceturtdien, 31.martā, pulksten 19 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks Staņislava Tokalova dokumentālās filmas "Laiks, kura nav. Mihails Tāls" pirmizrāde. Pirms filmas pulksten. 18 ar "Tal Residence", Mihaila Tāla fonda un Latvijas šaha federācijas atbalstu tiek rīkots šaha lielmeistara Alekseja Širova simultānspēles seanss.

Kā informēja Latvijas šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš, simultānspēles seansā, kas notiks pirms filmas pirmizrādes, šaha lielmeistaram Aleksejam Širovam pretim stāsies jaunie Latvijas šaha talanti. Šaha seanss notiks uz Lielās zāles skatuves, un pirmizrādes viesi spēli varēs vērot no zāles, kā tas parasti notiek arī šaha čempionātos.

"Mihails Tāls ir viena no izcilākajām Latvijas personībām. Rīga tiek rīkoti M.Tāla piemiņas šaha turnīri jaunajiem šahistiem," stāsta "Tal Residence" un Mihaila Tāla fonda pārstāvis Aleksejs Zagrebeļnijs. "Staņislava Tokalova filma "Laiks, kura nav. Mihails Tāls" šahista 80.gadu jubilejas gadā ļauj vēlreiz atgādināt gan Latvijas iedzīvotājiem, gan visai pasaulei par šaha ģēniju, kurš nesis Latvijas vārdu pasaulē."

Režisors Staņislavs Tokalovs savā filmā cenšas ielūkoties M.Tāla – ne tikai kā šahista, bet arī kā izcilas personības dziļumos. Filmā tiek izmantoti arhīva materiāli,  intervijas ar Tāla bērniem Žannu un Georgiju, kā arī ar šahista laikabiedriem. Liela nozīme ir arī mūzikai – M.Tāla iemīļoto komponistu Rahmaņinova un Baha skaņdarbus izpilda gan pati Žanna Tāla, gan Latvijas pianisti Dainis Tenis (grupa "DaGamba"), Tālivaldis Deksnis un Juris Žikovs.

Kā jau ziņots, filma "Laiks, kura nav. Mihails Tāls" ir scenārista un režisora, Nacionālās balvas Lielais Kristaps saņēmēja Staņislava Tokalova debijas filma dokumentālajā žanrā. Šoruden gaidāma S.Tokalova pilnmetrāžas spēlfilmas, psiholoģiska trillera "Tas, ko viņi neredz" pirmizrāde.
Filmas "Laiks, kura nav. Mihails Tāls" pirmizrāde tiek rīkota ar Rietumu labdarības fonda, "Tal Residence",  Mihaila Tāla fonda un  Latvijas šaha federācijas atbalstu.

Ieeja uz šaha simultānspēles seansu ar biļetēm vai ielūgumiem.

Filma "Laiks, kura nav. Mihails Tāls" no 31. marta līdz 30. aprīlim tiks demonstrēta kinoteātrī "Splendid Palace".
Filmas treileris: 

Vairāk par filmu:  https://www.facebook.com/taskovinineredz/
Informāciju sagatavoja Iveta Dortāne, 29101178

Foto no jurmalachess.com