Ramonai Golstai pozitīvs Eiropas čempionāts

30.04.2024

Rodas salā (Grieķija) noslēdzies 24. Eiropas čempināts klasiskajā šahā sievietēm, kurā piedalījās 182 dalībnieces no 35 federācijām. Mūsu valsti pārstāvēja viena sportiste – Ramona Golsta (1867).

Latvijas šahiste Šveices sistēmas 10 kārtas ieguva 4 punktus un izcīnīja 143.vietu. Par čempioni ar 8,5 punktiem kļuva IM Ulvija Fatalijeva (2377) no Azerbaidžānas, bet pa 7,5 punktiem ieguva IM Natālija Bukša (2394, Ukraina) un Lela Javakišvili (Gruzija, 2447).

Visas dalībnieces, ieņemtās vietas un rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Pati Ramona Golsta čempionātu vērtē pozitīvi, jo viņai izdevies parādīt atzīstamu sniegumu, turnīra organizācija bija labā līmenī un arī savu reitingu viņa palielināja par 34,8 punktiem. Tas nozīmē, ka pirmo reizi karjerā viņa būs pārsniegusi 1900 punktu reitinga slieksni.

Eiropas čempionātā Ramona Golsta spēlēja arī pērn Melnkalnē, kad arī izdevās ievērojami paaugstināt savu reitingu finišēt 97.pozīcijā.

Vēl pirms tam Latvijas šahistes Eiropas sieviešu čempionātos spēlēja 2017.gada aprīlī, kad tas notika pašu mājās Rīgā. Toreiz labākā no 17 mūsējām bija WGM Ilze Bērziņa, kura ieņēma 69.vietu. Toreiz vēl 14 gadu jaunā Ramona Golsta ierindojās 141.vietā.